• Nasiona
  • Trawy
    • Trawy dla rolnika
    • Trawy dla rolnika PREMIUM
    • Trawy dla ogrodników
    • Trawy na drogi i tereny miejskie
  • Kontraktacja
  • Ekologia
  • O firmie
    • Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020
    • Polityka prywatności
  • Kontakt
Pietrzak
  • U nas znajdziesz mieszanki traw najwyższej jakości

    U nas znajdziesz mieszanki traw najwyższej jakości

  • U nas znajdziesz mieszanki traw najwyższej jakości

    U nas znajdziesz mieszanki traw najwyższej jakości

  • U nas znajdziesz mieszanki traw najwyższej jakości

    U nas znajdziesz mieszanki traw najwyższej jakości

  • U nas znajdziesz mieszanki traw najwyższej jakości

    U nas znajdziesz mieszanki traw najwyższej jakości

Pietrzak
  • Home >
  • Nasiona
  • Polski
  • English
  • BIURO / ZAMÓWIENIA

    +48 515 275 989
    +48 501 638 256

    biuro@cnpietrzak.pl
    sekretariat

    KONTRAKTACJA/ SKUP NASION

    +48 504 141 917

    IMPORT / EXPORT

    +48 510 707 993

    m.pankowski@cnpietrzak.pl

Nasiona traw

Koniczyna łąkowa ODMIANA MILENA  *  Koniczyna biała  *  Koniczyna inkarnatka  *  Lucerna siewna  *  Życica trwała (rajgras angielski)  *  Życica wielokwiatowa (rajgras włoski)  *  Tymotka łąkowa  *  Kostrzewa czerwona  *  Kostrzewa łąkowa  *  Kostrzewa trzcinowa  *  Kupkówka pospolita  *  Wiechlina łąkowa
 

Koniczyna łąkowa ODMIANA MILENA
Koniczyna łąkowa ODMIANA MILENAOdmiana diploidalna; przeznaczona do użytkowania kośnego w uprawie polowej, w siewie jednogatunkowym /czystym/ i mieszanym z trawami, przez jednoroczny lub dwuletni okres użytkowania. W siewie czystym plon świeżej i suchej masy dość duży do dużego; w siewach mieszankowych przeciętny. Zawartość białka ogólnego w suchej masie średnia do dość dużej. Plon białka duży. Termin kwitnienia średni. Zimotrwałość roślin średnia; tempo odrastania w początkowym okresie wegetacji /wiosną/ i po koszeniu przeciętne; skłonność do wylegania średnia. Wykazuje średnią podatność na porażenie rakiem koniczyny i średnią do małej na mączniaka prawdziwego.
 


Koniczyna biała
Koniczyna białaWieloletnia roślina, średniej wysokości ( do 45 cm ). Jest jedną z najcenniejszych roślin pastwiskowych, zawiera dużo białka i bardzo długo jest mięsista. Jest odporna na przygryzanie i deptanie. Dzięki rozłogom szybko wypełnia wydeptane miejsca. Roślina miododajna.


 



 

 

Koniczyna inkarnatka
Koniczyna inkarnatkaJednoroczna roślina, średniej wysokości ( do 50 cm ). Jest to roślina pastewna , należąca do roślin motylkowych drobnonasiennych. Służy jako pasza oraz stosowana na poplon ozimy.


 

 


 

 

Lucerna siewna
Lucerna siewnaRoślina wieloletnia użytkowana w płodozmianie 2-3 lata i dłużej. Dzięki dużej zawartości białka jest ważną rośliną pastewną. Wchodzi w skład wielu mieszanek traw pastewnych, nadaję się na siano i na kiszonkę.

 


 

 

 

 
Życica trwała (rajgras angielski)
Życica trwała (rajgras angielski)Jest trawą niską, kępkową, wyrastającą do wysokości 50 – 60 cm. Liście w pączku ma złożone, blaszki liściowe płaskie, rowkowane, o spodach błyszczących (ale mniej niż u życicy wielokwiatowej). Języczek krótki ok. 1 mm, ścięty. Pochwy gładkie, zrośnięte, najniższe zabarwione czerwonawo. Kwiatostan to kłos dwustronny długości do kilkunastu centymetrów. Kłoski są naprzemianległe, długości 12 – 15 mm, bezostne. Życica trwała to najważniejsza trawa na pastwiskach trwałych i przemiennych. Trawa wymaga żyznych stanowisk. Dobrze wykorzystuje wysokie dawki nawożenia azotowego.

 

 
Życica wielokwiatowa (rajgras włoski)
Życica wielokwiatowa (rajgras włoski)Trawa pastewna w zależności od warunków jednoroczną lub dwuletnią. Ceniona jako jeden z lepszych gatunków paszowy. Norma wysiewu –
Opakowanie : Jest to trawa kępkowa, wysokości do 1m lub wyższa. Liście w pączku ma zwinięte (czym różni się od życicy trwałej). Blaszki liściowe mają 4 mm szerokości, są rowkowane, nagie, na dolnej stronie silnie lśniące, zaś od wierzchniej nieco szorstkie. Języczek jest dłuższy niż podstawa blaszki liściowej (co odróżnia tę trawę w stanie bezkwiatowym od podobnej do niej kostrzewy łąkowej). Kwiatostanem jest kłos przerywany, długości do 20 – 25 cm, lekko zwisający, o kłoskach umieszczonych dwurzędowo, naprzemianlegle. Życica wielokwiatowa jest najbujniejszą trawą o bardzo dobrej wartości pastewnej, dobrze wykorzystującej nawozy i wodę. Odznacza się jednak wrażliwością na ostre i śnieżne zimy.

 

 
Tymotka łąkowa
Tymotka łąkowaTrawa trwała, wysokości od 40 do 90 cm. Liść w pączku zwinięty. Blaszki liściowe bez ostróg, szerokości 4-6 mm, po obu stronach matowe, szarawozielone. Języczek najwyższych liści źdźbłowych długości do 5 mm, dolnych 2 – 3 mm, dość szeroki, spiczasto zakończony. Kwiatostanem jest grono kłosokształtne, długości do 20 cm, o średnicy 6 – 8 mm, walcowate, zwężające się u nasady i na szczycie (czym różni się od kwiatostanu wyczyńca łąkowego – zwężającego się łagodnie. Tymotka łąkowa jest odporna na przygryzanie i udeptywanie, nadaje się na ciężkie, zimne, nawet lekko podmokłe torfy i stanowiska położone w górach. Jest to trawa o dużej wartości pastewnej, dobrej zimoodporności, nadająca się do wszelkiego rodzaju mieszanek koniczyno-trawiastych.

 

 
Kostrzewa czerwona
Kostrzewa czerwonaTrawa trwała, od 30 do 80 cm wysokości. Blaszki liściowe pędów płonnych są szczeciniaste, rzadziej płaskie szerokości 2-3 mm. Liście źdźbłowe są zwykle płaskie szerokości 3-4 mm, rowkowane, o licznych nerwach, na górnej stronie lekko owłosione. Języczek jest bardzo krótki. Kwiatostanem jest wiecha długości 6-15 cm, z kłoskiem szczytowym. Gałązki kwiatostanu w okresie kwitnienia odstające. Kostrzewa czerwona występuje w dwóch formach, które przystosowane są do różnych siedlisk: forma kępowa i rozłogowa. Kostrzewa kępowa – tworzy gęste równe kępy. Jej pochwy liściowe są zamknięte, aksamitnie owłosione. Ceniona jest w górach, gdzie nadaje się do użytkowania kośnego i pastwiskowego. Kostrzewa rozłogowa jest trawą o wielostronnym zastosowaniu, łatwo przystosowująca się do warunków pastwisk i łąk położonych w gorszych stanowiskach, od średnio wilgotnych do wilgotnych. Jest bardzo wytrzymała na udeptywanie i przygryzanie, zdolna do tworzenia równomiernej darni.

 

 
Kostrzewa łąkowa
Kostrzewa łąkowaTrawa trwała, wysokości 60 – 110 cm. Liść ma w pączku zwinięty. Blaszki liściowe są płaskie, szerokości 4 – 6 mm, i długości 10 – 20 cm, spodem błyszczące, u podstawy mają wyraźne ostrogi. Języczek krótki, długości ok. 1 mm, ścięty. Pochwy liściowe nie zrośnięte. Kwiatostanem jest wiecha wyprostowana, lub lekko zwisająca, długości do 20 cm, zakończona pojedyńczym kłoskiem. W najniższym piętrze kwiatostanu są dwie gałązki: jedna dłuższa z kilkoma kłoskami, druga krótsza z 1, lub 2 rzadziej 3 kłoskami. Kostrzewa łąkowa jest zalecana na łąki i pastwiska wilgotne i umiarkowanie wilgotne, udaje się prawie na wszystkich glebach z wyjątkiem bardzo ubogich, kwaśnych i suchych. Jest odporna na koszenie i spasanie.

 


Kostrzewa trzcinowa
Kostrzewa trzcinowaWieloletnia, wiatropylna trawa, bardzo odporna na niesprzyjające warunki klimatyczne. Z racji niskich wymagań, stosowana jest na zdewastowanych terenach. Charakteryzuje się dobrymi wartościami odżywczymi.

 

 

 

 


 
Kupkówka pospolita  
Kupkówka pospolita  Jest to trawa trwała, wysokości do 150 cm, kwitnie w końcu maja lub na początku czerwca. Liść ma w pączku złożony. Blaszki liściowe bez ostróg, płaskie, szerokości do 10 mm z głęboką rynienką środkową i nerwem silnie wystającym po dolnej stronie blaszki. Języczek długości do 4mm, zakończony spiczasto i postrzępiony (najczęściej) na brzegach. Pochwy liściowe spłaszczone, szorstkie, nagie, prawie całe zrośnięte. Kwiatostan kupkówki ma kształt prosto wzniesionej wiechy, z kłoskami gęsto skupionymi na końcach gałązek i zebranymi w pęczki. Kupkówka najlepiej udaje się na dobrych glebach mineralnych. Dobrze wykorzystuje wysokie dawki nawozów azotowych. Cenna trawa na łąkach umiarkowanie wilgotnych, natomiast na pastwiskach pożądana tylko w wyjątkowych wypadkach, ponieważ szybko drewnieje, co obniża jej wartość pastewną (dlatego musi być często przygryzana lub przycinana).


 
Wiechlina łąkowa
Wiechlina łąkowaJest to jedna z najtrwalszych traw wyrastająca do wysokości 50 – 75 cm. Liście ma w pączku złożone. Podstawa blaszki liściowej bez ostróg. Blaszka liściowa płaska, z charakterystycznymi dwoma rowkami, biegnącymi po obu stronach wzdłuż nerwu środkowego. Liście zakończone łódeczkowato, od spodu lśniące, szerokości do 5 mm. Języczek krótki 2 – 3 mm, tępo ścięty. Kwiatostanem jest wiecha długości 10 – 15 cm, rozpierzchła podczas kwitnienia, a skupiona przed zakwitaniem i po okwitnięciu. Na  każdym piętrze wiechy wyrasta po 5 gałązek, ułożonych naprzemianlegle w piętrach. Wiechlina łąkowa jest to trawa podszywkowa, nadająca się prawie na wszystkie trwałe użytki, z wyjątkiem terenów suchych, mokrych i półmokrych, gleb bardzo ciężkich. Najlepiej rozwija się na glebach luźnych i próchnicznych. Znane są dwie formy wiechliny łąkowej: forma szerokolistna o wysokiej wartości pokarmowej oraz forma wąskolistna o mniejszej wartości, często występująca na suchych stanowiskach.

 

Sprawdzone nasiona trawy to w rezultacie trawa wysokiej jakości

Copyright © cnpietrzak.pl

IT.PStudio projektowanie stron www

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.cnpietrzak.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w Polityce prywatności) zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.